سوالات متداول

سوالات متداول

چطور ثبت نام کنم؟

جهت ثبت نام در دانشگاه الاهیات ۲۲۲ از منوی بالای سایت " حساب دانشجویی " را انتخاب کرده و سپس ثبت نام را کلیک کنید و مشخصات خود را وارد کرده و گزینه ی " ارسال " را بفشارید . نام کاربری و رمز عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

چرا آموزشگاه مجازی؟

در ”آموزشگاه مجازی (بدون مرز)” دروس به گـونه ای طراحی شده اند که همگـان بتـوانند از آن بهـره گیرند. مطالب به شیوه ای دلنشین طرح میشوند تا محصل علاقمند به ادامه فراگیری باشد. همچنین این آموزشگاه در هر هفت روز هفته، در هر مکان که دسترسی به اینترنت داشته باشید، قابل دسترس شماست. شما می‏توانید با توجه به امکانات آموزشگاه با الاهیات مسیـحی آشنـا شوید. در کنار این امکانـات تلاش می‏کنیم که دروس را بصورت صوتی و تصویری به دانشجویان ارائه دهیم که قابل دانلـود باشند و دانشجو بتواند در هر زمـان و مکـانی از آنـها استـفاده کـند. سـعی شـده که در آموزشگاه مجـازی فضـایی خلق شود که دانشجو بتواند در هر مـورد الاهیاتی و روحـانی سـوالات خـود را مطـرح کند. ما هم در حـد تـوانـمان در صدد آن هستیـم که پـاسخی قانع کنند به اینگونه سـوالات بـدهیم.

نحوه آزمون ها به چه صورت می باشد؟

دانشجویان پس از مطالعه ی دروس هر دوره ، برای گذراندن دوره های بعدی می بایست در آزمون شرکت کنند و زمان آزمون به دلخواه دانشجو می باشد ، پس از شرکت در آزمون نتیجه ی آزمون به صورت اتوماتیک برای شما ارسال می شود و در صورت قبولی به دوره ی بعد دسترسی پیدا خواهید کرد.

سوالات به چه شکلی مطرح خواهند شد ؟

سوالات کلیه آزمون ها به صورت چهار گزینه ای می باشد.

در صورت عدم قبولی در آزمون چه باید کرد؟

در صورتی که نمره ی دانشجو کمتر از حد مجاز قبولی باشد ، نتیجه ی آزمون مردود بوده و دانشجو با مطالعه ی بیشتر می تواند ۲۴ ساعت بعد مجدداً در آزمون شرکت کند. توجه فرمایید که سوالات آزمون ممکن است با سوالات قبل متفاوت باشد.

برای ثبت نام در دانشگاه مشکل دارم ، چه کار باید انجام دهم ؟

ابتدا سعی کنید از آخرین ورژن های مرورگر های کروم یا فایرفاکس استفاده نمایید و در صورتی که هنوز برای ثبت نام مشکل دارید از بخش تماس با ما به دپارتمان فنی پیام بدهید تا مشکل شما را رفع کنند.

برای ورود به سایت مشکل دارم ، چه باید کرد ؟

در صورتی که برای ورود به دانشگاه مشکل دارید ، از درستی نام کاربری و رمز عبور خودتان مطمئن شوید ، رمز عبور به حروف کوچک و بزرگ حساس می باشد. در صورتی که هنوز با ورود مشکل دارید می توانید درخواست رمز عبور مجدد نمایید.

پس از قبولی در آزمون های دوره چه مراحلی طی خواهد شد؟

در صورت قبولی در آزمون دوره ، نتیجه ی آزمون شما به همراه پاسخنامه سوالات برای شما ارسال خواهد شد و همچنین گواهینامه قبولی در دوره نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد و دسترسی شما به دروس دوره ی بعدی نیز باز خواهد شد.

چطور میتوان از صحت مدارک صادر شده مطلع شد ؟

در صورتی که گواهینامه دانشگاه الاهیات را می خواهید استعلام نمایید از منوی بالا بخش استعلام مدارک با وارد کردن کد گواهینامه و یا شماره دانشجویی فرد از صحت یا عدم صحت گواهینامه مطلع شوید.

در مورد درس ها سوال دارم ، چطور میتوان سوالات را از استاد مربوطه پرسید ؟

در پایین هر درس ، بخش پرسش و پاسخ قرار دارد که دانشجویان عزیز با طرح پرسش در مورد درس ها می توانند از استاد مربوطه سوال کرده و استاد با مطالعه ی پرسش پس از تایید ، پاسخ شما را در همان بخش ارسال کرده و این سوالات در پایین هر درس به نمایش در خواهند آمد تا دانشجویان دیگر نیز بهره مند شوند.  

آیا برای شرکت در دوره های باید زمان خاصی را آنلاین باشم ؟

خیر ، سعی ما بر این است که دانشجویان خود در زمان و مکان مطالعه آزاد باشند و هیچگونه محدودیتی در زمان و مکان برای مطالعه ی دروس نخواهد بود. خاصیت دانشگاه مجازی به همین است ؛ بنابراین هر دانشجویی که تلاش بیشتری انجام دهد زودتر به نتیجه می رسد.

چطور می توان وب سایت دانشگاه را به دوستان خود معرفی کرد؟

برای معرفی دانشگاه از صفحه ی اصلی سایت بخش " دانلود " بروشور معرفی دانشگاه را دانلود نمایید و برای دوستان خود ارسال کنید تا آنها هم از آموزش های دانشگاه بهره مند شود و یا لینک سایت دانشگاه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.  

آیا مشخصات من را همه می توانند مشاهده کنند ؟

خیر ؛ به جهت امنیت و حفظ حریم دانشجویان ؛ هیچکس به جز پرسنل دانشگاه و دانشجو از اطلاعات ثبت نامی اطلاع پیدا نخواهد کرد.

وب سایت دانشگاه فیلتر شده است برای دسترسی از ایران چکار باید کرد؟

در صورتی که دسترسی به وب سایت برای شما سخت شده است ، ما در نظر داریم تا راه شما را برای دسترسی به دانشگاه از ایران آسان کنیم . برای دسترسی به نرم افزار فیلترشکن برای ویندوز و یا موبایل و تبلت کافیست یک ایمیل خالی به آدرس filter@222bc.org ارسال کنید تا آخرین نسخه ی فیلترشکن ها برای شما ایمیل شود.  

تحصیل در دانشگاه الهیات به چه صورت می باشد؟

در وب سایت دانشگاه الاهیات 222 دوره های به دو دسته ی دوره های بلند مدت و دوره های کوتاه مدت تقسیم شده است ؛ دوره ی بلند مدت اصلی در 12 سطح مختلف و دوره های کوتاه مدت در 1 سطح در اختیار دانشجویان عزیز می باشد.

شهریه ی ثبت نام در دانشگاه چقدر است؟

در حال حاضر به مدت محدود از دانشجویان هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی شود و کلیه خدمات دانشگاه الاهیات 222 به صورت رایگان در اختیار دانشجویان عزیز می باشد.

گواهینامه شرکت در دوره به چه صورت برای ما ارسال می شود ؟

گواهینامه های صادر شده به صورت کامپیوتری بوده و تصویر گواهینامه پس از قبولی در آزمون دوره ی مربوطه به ایمیل دانشجو ارسال می شود و دانشجو می تواند گواهینامه را به وسیله ی پرینترهای رنگی چاپ نماید.

من نیاز به مطالعه ی بیشتر در مورد دروس دارم ، چه باید کرد ؟

در کنار دروس ارائه شده توسط اساتید دانشگاه ، مجموعه ارزشمندی از کتاب های مفید در بخش کتابخانه دانشگاه قرار گرفته است و کلیه دانشجویان ثبت نام شده می توانند به این بخش دسترسی داشته باشند.

رمز عبور خود را نمی دانم ؟

رمز عبور به صورت خودکار توسط سایت مشخص می شود و پس از ثبت نام موفق به ایمیل شما ارسال می شود. لطفاً ایمیل خود را بررسی کنید.

رمز عبور خود را فراموش کرده ام ؟

لطفاً همیشه در نگهداری رمز عبور خود کوشا باشید ، در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؛ از منوی حساب دانشجویی گزینه ی فراموشی رمز عبور را بفشارید و ایمیل خود را وارد نمایید تا رمز جدید برای شما ارسال شود.

علاقه مند هستم در مورد تیم دانشگاه اطلاعات بیشتری داشته باشم ، چه باید کرد ؟

خوشحالیم که دانشگاه برای شما مفید بوده است ؛ برای مشاهده بیوگرافی تیم دانشگاه از منوی " معرفی تیم " می توانید اساتید دانشگاه و کادر فنی و ... را مشاهده فرمایید.

پیشنهاداتی برای بهتر شدن وب سایت دانشگاه دارم ، چطور می توانم به اطلاع شما برسانم ؟

بهتر شدن کیفیت آموزش الاهیاتی بستگی به همراهی و همکاری شما دانشجویان عزیز می باشد ؛ اگر پیشنهاد ، نظر و یا انتقاداتی در مورد وب سایت دانشگاه دارید از بخش " تماس با ما " منتظر پیام های گرم شما هستیم.

آیا پاسخ اشتباه در آزمون ها نمره ی منفی دارد ؟

خیر

آیا آزمون های دوره زمان محدود دارد ؟

خیر

درس های دانشگاه به چه صورت آموزش داده می شود ؟

دروس دانشگاه توسط اساتید محترم ؛ ضبط شده و به صورت متنی ؛ صوتی و ویدئویی در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار دارد.

من نمی توانم در آزمون شرکت کنم !

در صورتی که شما در آزمون شرکت کرده اید و مردود شده باشید ، حداقل تا 24 ساعت نمی توانید دوباره در آزمون شرکت کنید.  

آیا در پایان دوره پروژه دانشجویی می بایست تحویل دهیم ؟

بله ؛ پس از گذراندن 12 دوره برای اخذ گواهینامه ی دانشگاه الاهیات هر دانشجو می بایست پروژه ی پایان دوره ی خود را ارسال نماید. پروزه های دانشجویی معمولا به صورت پژوهشی و یا طرح سوال از دروس خوانده شده خواهد بود.

پس از ثبت نام هیچ ایمیلی برای من ارسال نمی شود !

توجه فرمایید که آدرس ایمیل وارد شده برای ثبت نام را صحیح وارد کرده باشید ، آدرس ایمیل به هیچ عنوان www. ندارد. در صورتی که باز هم ایمیلی برای شما ارسال نشده است از بخش تماس با ما به تیم فنی گزارش دهید تا مشکل شما را در اسرع وقت حل کنند.

چگونه از آخرین دوره های برگزار شده مطلع شوم ؟

در پایین صفحه ایمیل خود را در بخش خبرنامه وارد نمایید و گزینه ی " عضویت " را بفشارید تا در جریان آخرین اخبار دانشگاه قرار بگیرید.  

آیا هنگام ثبت نام ، وارد کردن مشخصات واقعی ضروری است ؟

بله ، از نام حقیقی خود استفاده کنید. مدارک و گواهینامه ها فقط برای دانشجویانی صادر میشوند که نام حقیقی خود را ثبت کرده باشند.

آیا ثبت نام در دانشگاه محدودیت سنی دارد؟

خیر ؛ تمامی افراد علاقه مند به مطالعه در مورد الاهیات مسیحی و تحقیق و پژوهش در هر سن و مکانی که باشند می توانند در دانشگاه الاهیات ۲۲۲ عضو شوند.

وب سایت دانشگاه قطع است ، چه باید کرد ؟

در بعضی زمان ها تیم فنی در حال ارتقاء وب سایت و افزودن امکانات جدید به وب سایت هستند ممکن از دسترسی از برخی نقاط موقتاً بسته شود، لطفاً در زمان قطعی شکیبا باشید و 30 دقیقه بعد مجدد به وب سایت دانشگاه مراجعه نمایید.

چندین بار در آزمون دوره شرکت کرده ام ولی متاسفانه در آزمون ها قبول نمی شوم !

سوالات آزمون ها از سطح ۱ تا سطح ۱۲ به مرور تخصصی تر می شوند ؛ شما برای قبولی در آزمون می بایست بیشتر تلاش کنید و دورس دوره را با دقت بیشتری مطالعه نمایید. برای شما آرزوی موفقیت در آزمون ها را داریم.

آیا این مدارک برای استخدام معتبر است ؟

 مدارک مرکز دانشگاه الاهیات ۲۲۲ در سطح مدارک کوتاه مدت است. تا کنون کلیه کسانی که از دوره ها استفاده کرده اند در سازمان خود ارائه داده و از آن استفاده نموده اند. شما می توانید جهت اطلاع بیشتر نمونه مدارک را از سایت گرفته از سازمان مورد نظر خود پرس و جو کنید.

آیا این مدارک معادل با دیپلم و یا لیسانس در نظر گرفته می شود ؟

مدارک مرکز دانشگاه الاهیات ۲۲۲ مربوط به دوره های کوتاه مدت می باشد و معادل مدارک دیپلم و یا مدارک دانشگاهی نمی باشد.

آیا شرایط تحصیلی خاصی برای شرکت در این دوره ها وجود دارد؟

خیر. شما با هر مقطع و شرایط تحصیلی می توانید در دوره های ما شرکت کنید.

آیا این آموزشها فقط برای ایرانیان خارج از کشور در نظر گرفته شده است؟

خیر. این مرکز برای سراسر کشور خدمات آموزشی ارائه می کند، ضمنا فارسی زبانان ( ایرانی و غیر ایرانی ) در خارج و داخل کشور هم می توانند از این دوره ها استفاده کنند و گواهی نامه پایان دوره بگیرند.

احتمال دارد کسی موفق به اخذ گواهینامه نشود؟

تمامی دانشجویان پس از گذراندن دوره و ارائه پروژه ی پایانی، در صورتی که نمره قبولی کسب نکردند دوباره قادر به ارسال پروژه و رفع نقص ها خواهند بود. بدین ترتیب تقریبا ۹۵ درصد شرکت کنندگان گواهینامه دریافت میکنند و ۵ درصد باقیمانده کسانی هستند که پروژه ی مجدد خود را ارسال نکرده اند.

بازگشت به بالا